W Czernicach Borowych powstanie strefa aktywności fizycznej

silownia plenerowa czernice

 

Jeszcze w tym roku w Czernicach Borowych dzięki pozyskanym środkom z budżetu Województwa Mazowieckiego zrealizowane zostanie zadanie pn. „Budowa strefy aktywności fizycznej w Czernicach Borowych” w ramach programu Mazowsze dla sportu 2022.

Projekt zakłada utworzenie strefy aktywności fizycznej składającej się z: zestawu treningowego z ławeczką skośną, orbitkiem, prasą nożną i drabinką; osobnych urządzeń treningowych, takich jak biegacz, wioślarz, trener nóg, motyl ściskający, sztanga i wahadło; zestawu gimnastycznego dla dzieci – poligon sześciokątny z siatką z lin.
Każdy mieszkaniec naszej gminy nieodpłatnie będzie mógł zadbać o swoją kondycję fizyczną, niezależnie od wieku. Strefa zaprojektowana będzie w taki sposób, aby korzystać z niej można było całymi rodzinami tworząc miejsce, w którym każdy może aktywnie spędzić czas. Idea jej utworzenia to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy coraz częściej wybierają aktywne formy spędzania wolnego czasu. Dzięki realizacji projektu gmina przyczyni się do krzewienia kultury fizycznej w niemal każdej grupie wiekowej oraz do propagowania zdrowego trybu życia, mogącego mieć w przyszłości bezpośrednie przełożenie na zdrowie.

Wartość zadania to 100 000,00 zł, z czego dofinansowanie od Województwa Mazowieckiego wyniesie: 75 000,00 zł. Natomiast wkład własny gminy , w tym Fundusz Sołecki, to: 25 000,00 zł.

IP, UGCzB

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *