sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

„W krainie książek” w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej [ZDJĘCIA]

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu szkolnym dla naszych pierwszoklasistów.

 

Nauczyciel – bibliotekarz Elżbieta Chmielińska wraz z wychowawczynią Martą Piotrowską wcieliły się w role książki oraz sowy i wprowadziły dzieci w świat baśni i bajek. Uczniowie poznali autorów lektur szkolnych, które będą omawiali podczas nauki w klasach I – III.

Poznali również prośby książki, pracę nauczyciela – bibliotekarza oraz regulamin biblioteki szkolnej. Dzieci po uroczystym przyrzeczeniu zostały pasowane przez panią dyrektor Małgorzatę Budną na czytelników. Otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe zakładki. Uwieńczeniem zajęć było wypożyczenie przez uczniów swojej pierwszej książki.

Mamy nadzieję, że ten dzień, który dla nich był pełen wrażeń, na długo pozostanie w ich pamięci i wpłynie na zainteresowania czytelnicze. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w Zaczarowanej Krainie Książek – mówią nauczycielki.

IP, SP KM