W naszym mieście powstanie Poradnia Psychologiczna dla dzieci i młodzieży

psychologist
Dzięki pozyskanym środkom z Narodowego Funduszu Zdrowia, od kwietnia 2021 roku w szpitalu powiatowym w Przasnyszu zostanie uruchomiona Poradnia Psychologiczna dla dzieci i młodzieży.

 

W trudnym czasie pandemii i zdalnej nauki jest to grupa, która najbardziej potrzebuje wsparcia. Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna obejmuje dzieci, młodzież i cały system rodzinny. Będzie realizowana na terenie Poradni, jak również w środowisku. Jest to ważne ogniwo psychiatrii środowiskowej.
Pierwszym krokiem do uzyskania pomocy w Poradni jest kontakt telefoniczny z rejestracją pod numerem telefonu: 882-120-101.
Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach:
Poniedziałek: 7:30 – 15:05
wtorek 7:30 – 20:00
środa 8:00 – 20:00
czwartek 8:00 – 20:00
piątek 7:30 – 15:25

Do Poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży mogą zgłaszać się bez skierowania dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni.
Zakres udzielanych świadczeń:
1. Porada psychologiczna diagnostyczna i psychologiczna.
2. Sesja psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej.
3. Sesja wsparcia psychospołecznego.
4. Wizyta lub porada domowa lub środowiskowa realizowana w ramach poradni psychologicznej przez osoby udzielające świadczeń opieki zdrowotnej w ramach I poziomu referencyjnego.
W nowo powstałej poradni najmłodsi pacjenci otrzymają opiekę wykwalifikowanej kadry: psychoterapeutów, psychologa i terapeuty środowiskowego.
– Serdecznie zachęcamy do zapisów i korzystania z usług naszej Poradni 0 mówi Krzysztof Bieńkowski, starosta powiatu przasnyskiego.

 

IP, KBP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *