Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Wakacyjne kontrole autobusów – podsumowanie

Wakacje już za nami, był to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracali także na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji było priorytetem mazowieckiej Policji.

W czasie wakacji na drogach oraz w miejscowościach i rejonach wypoczynkowych pojawiło się więcej niż zwykle pojazdów, dlatego najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym było zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się podróżnych. Policjanci zwracali szczególną uwagę na respektowanie przepisów ruchu drogowego w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości kierujących, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach oraz stanu technicznego – głównie pojazdów realizujących przewóz osób autokarami.

Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo były kontrole autokarów wiozących zorganizowane grupy osób na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

W czasie wakacji policjanci ruchu drogowego na Mazowszu skontrolowali ogółem 575 autobusów. W czasie kontroli na szczęście nie ujawnili żadnego kierującego pod wpływem alkoholu. Do usterek jakie ujawnili policjanci w związku z kontrolami był: niesprawny układ hamulcowy, pęknięta szyba czołowa pojazdu i niesprawne oświetlenie autobusu.

Śmiało możemy stwierdzić, że z roku na rok stan techniczny autobusów jest coraz lepszy, świadczy to o odpowiedzialności kierujących i właścicieli tych pojazdów.

IP, KWP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider