niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

„Warsztaty z klimatem” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasnem

 

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasnem dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w okresie od 16-20 sierpnia 2022 r. odbędą się półkolonie dla dzieci pn.„Warsztaty z klimatem”.

Do realizacji projektu zakwalifikowano jedynie 3 instytucje województwa mazowieckiego, w tym MY!!!
„Warsztaty z klimatem” to 5-dniowe zajęcia ekologiczne dla dzieci w wieku 6-10 lat ze Szkoły podstawowej w Krasnem i w Zielonej, których celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu bioróżnorodności, rolnictwa ekologicznego oraz kreowania postaw proekologicznych wśród dzieci z terenów wiejskich.
Celem operacji (warsztatów) jest: Promocja ochrony przyrody, Rozwój wśród dzieci wiejskich poczucia odpowiedzialności za środowisko, Wzmacnianie świadomości ekologicznej, bioróżnorodności, biogospodarki i rolnictwa ekologicznego oraz kreowania postaw proekologicznych wśród dzieci z terenów wiejskich
W czasie warsztatów, poprzez gry, zabawy oraz proste doświadczenia dzieci poznają mechanizmy zachodzące w przyrodzie, nauczą się czym jest woda, z czego składa się gleba, jakie zwierzęta dzikie są pożyteczne na obszarach wiejskich, jak chronić powietrze, skąd rośliny czerpią wodę oraz jak i po co segregować śmieci.

– Na uczestników czeka wiele niespodzianek, w tym wyjazd do Zagrody Edukacyjnej!!! A wszystko po to, żeby już o najmłodszych lat uczyć jak dbać o przyrodę i ją chronić.
Trzymajcie kciuki – mówi dyrekcja Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasnem.

IP, GBPK