Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Wizyta Wojewody Mazowieckiego w powiecie przasnyskim [ZDJĘCIA]

 

Zwiedzenie wystawy czasowej „Od Moraczewskiego do Morawieckiego. Premierzy Rzeczypospolitej Niepodległej 1918-2018”, wyremontowany most w miejscowości Obrąb, oraz lodowisko powiatowe w Przasnyszu to punkty programu wizyty Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego w Powiecie Przasnyskim. Wydarzenie odbyło się 12 stycznia br. z udziałem Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego oraz Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcina Grabowskiego.

Wizyta w Powiecie Przasnyskim rozpoczęła się od obejrzenia mostu w miejscowości Obrąb, którego modernizacja została dofinansowana w kwocie prawie 2 mln zł pochodzących z Rezerwy Drogowej Subwencji Ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

Następnie w Przasnyszu, w Szkole Podstawowej nr 2, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zwiedził wystawę czasową Od Moraczewskiego do Morawieckiego. Premierzy Rzeczypospolitej Niepodległej 1918-2018, która została przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów z okazji Święta Niepodległości. Wystawa jest również zapowiedzią obchodzonego w 2022 roku stulecia służby cywilnej w Polsce. Podczas zwiedzania wystawy obecny był także Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

Ostatnim punktem wizyty w regionie było lodowisko powiatowe przy Zespole Szkół Powiatowych, które zostało dofinansowane w wysokości ponad 3,2 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej z Ministerstwa Sportu.

IP, gov.pl

Fot. WSZ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider