piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaNa sygnale

Wizytacja Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w powiecie przasnyskim [ZDJĘCIA]

 

W środę, 10 sierpnia Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego st.bryg. Artur Gonera wizytował Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz jednostki OSP z terenu powiatu przasnyskiego.
W jednostkach OSP Jednorożec, OSP Krzynowłoga Mała i Mchowo odbyły się spotkania z licznie przybyłymi przedstawicielami jednostek OSP znajdujących się na terenie powiatu przasnyskiego i włodarzami samorządów gminnych.

– Wizytacja miała na celu sprawdzenie warunków socjalno-bytowych w remizach OSP oraz wyposażenia jakim dysponują jednostki . Spotkanie było dobrą okazją na przeprowadzenie rozmów z druhami na temat ich problemów i potrzeb, a także planów rozwojowych na przyszłość w ich jednostkach.
Naczelnicy OSP zaprezentowali posiadany sprzęt ratowniczy, wyposażenie i pojazdy ratowniczo-gaśnicze – mówi kpt. Piotr Kuligowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu
Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP podziękował druhom OSP za zaangażowanie i pracę społeczną, którą wkładają w życie swoich jednostek oraz działania ratownicze i pomoc w celu zapewnienia bezpieczeństwa na terenach swoich gmin. Rozmawiał z druhami o ustawie o ochotniczych strażach pożarnych, przedstawiając jej najważniejsze założenia wskazując, jakie korzyści niesie dla strażaków ochotników wprowadzony akt prawny- świadczenia ratowniczego, ubezpieczenia i ochrony prawnej druhów uczestniczących w działaniach ratowniczych.
W wizytacji uczestniczyli również: st.bryg. Waldemar Białczak – Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu, Grażyna Wróblewska- Wójt Gminy Przasnysz, Krzysztof Iwulski- Wójt Gminy Jednorożec, Jerzy Humiecki – Wójt Gminy Krzynowłoga Mała.

IP, KP PSP, PK
Fot. KP PSP