Wkrótce ruszą prace nad przebudową chodnika przy ulicy Baranowskiej w Przasnyszu

o
W czwartek, 11 marca w gabinecie Starosty Przasnyskiego zawarto umowę na wykonanie zamówienia pod nazwą „Przebudowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 3227W Przasnysz – Baranowo w  Przasnyszu.

 

Umowę podpisali reprezentujący Powiat Przasnyski Starosta Krzysztof Bieńkowski i Wicestarosta Waldemar Trochimiuk przy kontrasygnacie Skarbnik Beaty Czaplickiej oraz wykonawca reprezentujący firmę ROMA Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji – Mariusz Bartkowicz.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na:
– przebudowie chodnika w ciągu drogi powiatowej (na długości około 267 metrów)
(w tym rozebrania istniejącej nawierzchni , budowie chodnika o nawierzchni z kostki brukowej oraz ścieżki rowerową),
– wykonaniu fundamentów pod lampy uliczne o wysokości do 3,5 metra,
– przycięciu drzew do wysokości 3 metrów.
Są to najważniejsze prace, które zostaną wykonane w pierwszym etapie przebudowy chodnika przy ulicy Baranowskiej, biegnącego wzdłuż cmentarza w Przasnyszu. Montaż małej architektury: siedzisk, koszy, pergoli, stojaka na rowery i lamp solarnych wraz ze strefą zieleni rekreacyjnej zostanie przeprowadzony w ramach drugiego etapu prac – w zależności od uzgodnień i posiadanych środków.

Zamówienie jest finansowane ze środków własnych Starostwa Powiatowego w Przasnyszu oraz z budżetu miasta Przasnysz. Łączna wartość dwuetapowej inwestycji to 311 tysięcy złotych w tym pierwsza, rozpoczęta cześć kosztować będzie 262 tysięcy złotych, a termin na jej realizację został wyznaczony do dnia 30 czerwca 2021 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *