Wkrótce ruszy jedyne kryte lodowisko w regionie

IMG   scaled
Powiat Przasnyski buduje nowoczesne kryte lodowisko z halą sportową przy ZSP w Przasnyszu. Jeszcze w tym roku mieszkańcy powiatu przasnyskiego będą mogli skorzystać z jedynego takiego obiektu w promieniu ponad stu kilometrów!

Inwestycja jest aktualnie w końcowej fazie: trwają odbiory wykonanych instalacji oraz prace porządkowe. Zakończenie budowy planowane jest w listopadzie 2020 roku, a oddanie obiektu do użytku przewiduje się na grudzień 2020 roku.

Wielofunkcyjna hala sportowa mieścić będzie płytę sztucznego, naturalnie mrożonego lodowiska o wymiarach 40x25m, ograniczoną systemowymi bandami. Oprócz jazdy na łyżwach czy gry w hokeja na lodzie, będzie można organizować tu różne wydarzenia, uroczystości, imprezy i koncerty. Dzięki rozbudowanemu zapleczu, obiekt z pewnością przyciągnie wiele klubów sportowych i organizacji pozarządowych oraz zachęci je do realizowania własnych pomysłów. Zaprojektowane lodowisko swoimi wymiarami nie spełnia kryteriów profesjonalnego boiska hokejowego, co wyklucza wykorzystywanie obiektu do organizowania zawodów, jednak uczniowie mogą amatorsko i w ramach lekcji w-f uczyć się na nim zasad rozgrywek w hokeja.

 

Więcej we wtorkowym (20 października) wydaniu Kuriera Przasnyskiego.

 

IP, SPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *