Władze Gminy zapewnią mieszkańcom Chorzel bezpłatny, bezprzewodowy internet Wi-Fi

chorzelel wifi
Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a zwłaszcza młodzieży – jako jedna z kilkunastu włodarzy Gmin w Polsce pozyskała 15 tys. euro na budowę bezpłatnych, ogónodostępnych internetowych hotspotów wifi.

Obecnie, w Chorzelach powstanie 8 punktów zewnętrznych – dostępu do bezpłatnego, bezprzewodowego internetu na terenie Miasta oraz 2 punkty wewnętrzne w Urzędzie Miasta i Gminy.

Urząd Miasta i Gminy zakończył już postępowanie ofertowe i wktótce rozpoczną się prace związane z budową i uruchomieniem systemu bezprzewodowej sieci Wi-Fi. W ramach niezwykle atrakcyjnej dla mieszkańców inwestycji, obecnie na terenie miasta Chorzele powstanie 8 punktów zewnętrznych i 2 wewnętrzne punkty dostępu do bezpłatnego internetu w następujących lokalizacjach – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

Punkty zewnętrznego dostępu do internetu:

-Przedszkole Samorządowe w Chorzelach,
– Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chorzelach,
– Plac Tadeusza Kościuszki w Chorzelach,
-Stadion Miejski w Chorzelach,
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach,
– Targowisko Miejskie w Chorzelach,
-Plac zabaw przy ul. Kościelnej w Chorzelach,
-Gminny Ośrodek Kultury w Chorzelach,

-oraz 2 punkty wewnętrzne w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele.

Projekt jest realizowany w ramach instrumentu „Łącząc Europę” (CEF) – WiFi4EU i jest dofinansowany przez Agencję Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci, bonem w maksymalnej wysokości wynoszącej 15 000 Euro.

Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie mieszkańcom, ale i gościom dostęp do wysokiej jakości internetu w całej UE przez bezpłatne Wi-Fi w miejscach publicznych.

 

IP, UMiGCh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *