Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM
mar-bud www

Władze powiatu przasnyskiego zadbały o bezpieczeństwo w gminie Jednorożec

 

Po instalacji elementów małej architektury w Krzynowłodze Małej, Skierkowiznie i Ulatowie-Adamach, zrealizowano kolejny gminny projekt z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Przasnyskiego, polegający na ustawieniu lampy solarnej w​ obrębie skrzyżowania na drodze powiatowej nr 3223 W w miejscowości Kobylaki-Korysze w gminie Jednorożec.

Lampa solarna to projekt, na który zagłosowało 93 mieszkańców. Urządzenie zostało umieszczone w​ pasie drogi powiatowej i poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i​ rowerowego. Podobna lampa, również wybrana w ramach Budżetu Obywatelskiego, stanie jeszcze w tym roku w Dobrzankowie w Gminie Przasnysz.
Koszt montażu lampy wyniósł 10.000,00 zł i został sfinansowany ze środków własnych Powiatu Przasnyskiego.
W ramach gminnej części Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. zostaną jeszcze zrealizowane następujące zadania:
Sacharynek – czyli wirtualna promocja pogranicza. Projekt polega na wykreowaniu postaci Sacharynka – sympatycznego przemytnika, który stanie się wirtualnym przewodnikiem po terenach pogranicza mazowiecko-krzyżackiego, które funkcjonowało niegdyś na terenach obecnej gminy Chorzele.
Ustawienie lampy solarnej, która poprawi bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego na drodze powiatowej w miejscowości Dobrzankowo w gminie Przasnysz.
Ustawienie dwóch stacji naprawczych dla rowerów na terenie miasta Przasnysz.

IP, SPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

juniak www2
juniak www2