poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Woda w gminie Przasnysz zanieczyszczona. Wykryto bakterię coli

Bardzo ważna informacja dla mieszkańców wsi: Szla, Bartniki, Frankowo, Sątrzaska, Dębiny, Stara Krępa, Nowa Krępa, Grabowo, Święte Miejsce, Karwacz, Zawadki, Wandolin, Cegielnia, Kuskowo, Osówiec Kmiecy, Osówiec Szlachecki, Wygoda, Patołęka, Zakocie, Góry Karwackie, Polny Młyn, Mchówko, Wyrąb Karwacki.

W związku z otrzymanym w dniu 14.07.2021 r. komunikatem nr 5/2021 Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przasnyszu o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu zasilanego przez SUW Szla ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne, tj. obecność bakterii grupy coli, informuję, że woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo warzyw i owoców, mycia zębów, kąpieli noworodków i niemowląt. Woda z wodociągu Szla może być używana do celów gospodarczo-sanitarnych tj. spłukiwanie toalet, sprzątanie pomieszczeń w domostwach, podlewanie kwiatów, pranie ubrań, mycie naczyń w zmywarce itp.
Jednocześnie informujemy, że trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).

IP, UGP, Fot. stanzdrowia.pl