niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Wpadł do rowu. Miał pond 3 promile alkoholu

W minionym tygodniu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W jednym z nich brał udział samochód ciężarowy, a w drugim pojazd osobowy. W tym drugim przypadku kierowca samochodu miał ponad 3 promile alkoholu.

We wtorek 8 lutego o godz. 06.50 w miejscowości Chojnowo w gminie Czernice Borowe, kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF, na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym.

Z kolei w niedzielę, 13 lutego o godz. 16.20 – w miejscowości Piastowo w gminie Krzynowłoga Mała, kierujący pojazdem osobowym marki Opel Corsa, 24 – letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, wjechał do przydrożnego rowu.
– Badanie stanu trzeźwości 24 latka wykazało, że posiada on blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Z miejsca zdarzenia z niegroźnymi obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do przasnyskiego szpitala – mówi asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Dodatkowo od miłośnika jazdy na podwójnym gazie, pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

IP, WS, KPP