niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaWojsko

Wręczenie broni w 2. Ośrodku Radioelektronicznym [ZDJĘCIA]

11 kwietnia br. na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbyła się zbiórka pododdziałów w czasie której Dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław POSTEK dokonał uroczystego wręczenia broni elewom Służby Przygotowawczej.

– Dzisiejszy dzień jest dla nas wszystkich szczególną uroczystością. Dzisiaj nasza społeczność wojskowa powiększa się, gdyż w nasze szeregi wstąpiliście Wy – kolejne pokolenie młodych, dumnych i zdeterminowanych ludzi. Dla was z pewnością jest to chwila dumy i poczucie rozpoczynającej się wojskowej przygody, a także moment w którym wkraczacie na nową ścieżkę swojego życia. Dziękuję, że podjęliście to wyzwanie. Przed chwilą w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wręczyłem Wam broń. Niech ta broń będzie dla Was symbolem gotowości do obrony Ojczyzny i atrybutem, który stanowi narządzie do utrzymania bezpieczeństwa i suwerenności naszego kraju. Dbajcie o nią należycie i posługujcie się nią zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Życzę również sukcesów w rozpoczynającym się szkoleniu podstawowym – skomentował płk Postek.

Zbiórka była również okazją do wręczenia wyróżnień dla najlepszego kierowcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego oraz podsumowania rywalizacji pododdziałów w piłkę siatkową na szczeblu Ośrodka.

 

IP, AM
Fot. K. Koczkodon