Wręczenie broni Żołnierzom Służby Przygotowawczej

img

 

12 kwietnia podczas zbiórki Ośrodka dokonano wręczenia broni żołnierzom IV turnusu Służby Przygotowawczej.

Czterech wyróżniających się podczas pierwszych dni szkolenia elewów otrzymało ją z rąk Dowódcy – w zastępstwie kmdr. por. Arkadiusza Kurdybelskiego, który podkreślił szczególne znaczenie tej uroczystości:
– Za wami pierwszy i niezwykle intensywny tydzień szkolenia. Bez wątpienia był to okres sporych zmian w waszym dotychczasowym życiu, generujący wytężony wysiłek zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Realizacja procesu szkolenia zgodnie z narzuconym, rygorem dydaktycznym ma za zadanie jak najlepiej przygotować was do trudnej służby wojskowej. W dniu dzisiejszym w imieniu Rzeczypospolitej wręczyłem wyróżniającym się żołnierzom broń, która od tej pory towarzyszyła wam będzie każdego kolejnego dnia szkolenia w Ośrodku. Pamiętajcie, że jest ona wielkim zobowiązaniem wobec Ojczyzny i społeczeństwa, dlatego należycie o nią dbajcie i posługujcie się zgodnie z przepisami prawa. Niech ta broń służy wyłącznie do utrzymania pokoju i zapewnienia bezpieczeństwa naszego państwa. Przed Wami kolejne dni wytężonego szkolenia podstawowego, dlatego życzę Wam sukcesów i żołnierskiego szczęścia, tak, byśmy w tym samym gronie mogli spotkać się na zbiórce z okazji Przysięgi Wojskowej.

Pozostali żołnierze otrzymają broń oraz książeczki wojskowe z rąk dowódcy kompanii w macierzystym pododdziale. Zbiórka była również okazją do zapoznania elewów z kierowniczą kadrą Ośrodka.

IP, AM, D. Bojarska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *