niedziela, 10 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaWojsko

Wręczenie broni żołnierzom służby przygotowawczej [ZDJĘCIA]

 

4 października 2021 roku z rąk Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusława POSTKA odbyło się wręczenie broni nowo wcielonym żołnierzom służby przygotowawczej.

Dokonując jej wręczenia płk Postek zwrócił uwagę, że:

– Akt wręczenia broni, obok złożenia przysięgi wojskowej, jest symbolem gotowości do obrony Ojczyzny ale i wielkiej odpowiedzialności. Chciałbym szczególnie podkreślić symbolikę broni, atrybutu żołnierza, który stanowi narządzie do utrzymania bezpieczeństwa i suwerenności naszego kraju. Serdecznie Wam gratuluję i dziękuję, za to że podjęliście decyzje, aby swoją przyszłość związać z wojskiem. Przed Wami okres intensywnego szkolenia. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej potraficie, bo każdego dnia żołnierz powinien przekraczać granice przeciętności. Dla mnie osobiście ale myślę, że i dla innych dowódców na szczególne uznanie zasługuje podwładny, który wychodzi naprzeciw wyzwaniom, wykazuje się inicjatywą, jak i również pozostaje kreatywny i chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami wykraczającymi poza ramy określone w codziennej służbie, czego Wam z tego miejsca życzę.”

Przed żołnierzami intensywne szkolenie, które zakończy się sprawdzianem wiedzy i żołnierskich umiejętności, a jego ukoronowaniem będzie uroczysta przysięga wojskowa.

IP, AM, Fot. D. Bojarska