poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaWojsko

Wręczenie broni żołnierzom służby przygotowawczej [ZDJĘCIA]

5 sierpnia na placu apelowym Ośrodka odbył się apel żołnierzy VIII turnusu służby przygotowawczej, podczas którego została uroczyście wręczona żołnierzom broń.

Zgodnie z zapisami „Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” czterech wyróżniających się podczas pierwszych dni szkolenia elewów otrzymuje broń z rąk dowódcy jednostki. Na dzisiejszym apelu tego zaszczytu dostąpili: szer. elew Jakub TyrkA, szer. elew Krzysztof Brzostek, szer. elew Marek Piątek oraz szer. elew Kamil Burchacki.

Dowódcy Ośrodka – płk dypl. Bogusław Postek, po dokonaniu ceremonii wręczenia broni, podkreślił: „W dniu dzisiejszym w imieniu Rzeczypospolitej wręczyłem wyróżniającym się żołnierzom broń, która od tej pory towarzyszyła wam będzie każdego kolejnego dnia szkolenia w Ośrodku. Pamiętajcie, że jest ona wielkim zobowiązaniem wobec Ojczyzny i społeczeństwa, dlatego należycie o nią dbajcie i posługujcie się zgodnie z przepisami prawa. Niech ta broń służy wyłącznie do utrzymania pokoju i zapewnienia bezpieczeństwa naszego państwa. Przed Wami kolejne tygodnie wytężonego szkolenia podstawowego, dlatego życzę Wam sukcesów i żołnierskiego szczęścia, tak, byśmy w tym samym gronie mogli spotkać się na zbiórce z okazji Przysięgi Wojskowej.”

Wręczenia broni pozostałym żołnierzom pododdziału dokonał dowódca kompanii szkolnej – por. Łukasz Domian.

IP, WK
Fot. D. Bojarska