poniedziałek, 2 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaSzkoły

Wycieczka do Gdańska i Sopotu

20 sierpnia uczniowie, ich rodzice, przyjaciele naszego Stowarzyszenia wraz z nauczycielami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gdańska i Sopotu. Pogoda dopisywała nam przez cały dzień. W Sopocie, który jest wyjątkowym miastem, ze ślicznymi kamieniczkami i zabytkowymi parkami, przeszliśmy na Molo im. Jana Pawła II.

W Gdańsku zwiedziliśmy Stare Miasto z Fontanną Neptuna, która jest najbardziej znanym symbolem tego miasta. Zobaczyliśmy także cenne zabytki z różnych okresów, wielu stylów architektonicznych. Następnie odbyliśmy Rejs Galeonem wzdłuż Nabrzeża Przemysłowego na Westerplatte. W czasie rejsu widzieliśmy również statki ogromnych rozmiarów i dźwigi przeładunkowe. Po przypłynięciu na Westerplatte udaliśmy się na spacer po historycznym skrawku polskiej ziemi, gdzie padły pierwsze strzały II wojny światowej. To właśnie na Westerplatte na straconej pozycji broniła się przez siedem dni nasza polska załoga.

Wycieczka okazała się dla każdego z nas wspaniałą, niezapomnianą przygodą. Wróciliśmy pełni pozytywnej energii, zmęczeni ale zadowoleni.

Joanna Szafrańska