piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Wycieczka i pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Chorzelach [ZDJĘCIA]

 

Kolejną grupą pierwszoklasistów pasowanych na czytelnika Filii dla Dzieci i Młodzieży w Chorzelach byli uczniowie klasy I „B” Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach. Dzieci przybyły dnia 16 maja z opiekunkami. Bibliotekarka Pani Dorota Sitek, zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru.

 

Dzieci zwiedziły placówkę, dowiedziały się jakie jest znaczenie słowa biblioteka, jakie są rodzaje bibliotek i ich rola w życiu dziecka, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem. Uczniowie poznali też ladę biblioteczną oraz „Prośby książki” czytane na głos.
Na zakończenie Pani Dorota dokonała uroczystego pasowania uczniów na czytelnika MGBP- Filii dla Dzieci i Młodzieży w Chorzelach, w czasie którego dzieci powtarzały za bibliotekarką słowa przyrzeczenia. Potem czytelnicy dostali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek oraz mogli po raz pierwszy wypożyczyć wybraną książkę, po założeniu karty czytelnika.

IP, MGBPCh