piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Wykład dla seniorów „Zioła w dolegliwościach skóry”

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości” w Radomiu przystąpił do projektu „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów”. Pierwszy wykład pt. „Zioła w dolegliwościach skóry” został zrealizowany dla seniorów „Klubu Senior+” w Bogatem w środę 22 czerwca 2022 r.

„Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób” głosi porzekadło i sporo jest racji w tej ludowej mądrości. Przed wynalezieniem szczepionek i antybiotyków to właśnie zioła stanowiły podstawę lecznictwa.
Często są one składnikiem aptecznych leków stosowanych w schorzeniach dermatologicznych, a o ich wysokiej skuteczności można przeczytać w licznych publikacjach. Dla wielu spośród ziół leczniczych na choroby skóry przeprowadzono badania kliniczne, które potwierdzają ich wysoką skuteczność. Stosowanie ziół na skórę jest powszechne, zarówno jeśli chodzi o lecznictwo tradycyjne, ale i to poparte badaniami naukowymi
Wykładowca – dr Ewa Kuchowicz w sposób bardzo ciekawy i interesujący przekazała słuchaczom szczegółową wiedzę dotyczącą skuteczności różnych ziół tak mało już wśród nas docenianych, a przez niektórych już po prostu zapomnianych.
Działanie realizowane w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025, Edycja 2022, Moduł II – „Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+”.

IP, UGP