Wykonywanych będzie 200 szczepień dziennie [ZDJĘCIA]

n
W poniedziałek, 19 kwietnia w Przasnyszu został uruchomiony w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych, w którym wykonywanych będzie 200 szczepień dziennie. Lokalizacja została zaproponowana przez Krzysztofa Bieńkowskiego, Starostę Przasnyskiego. Łącznie na Mazowszu powstanie ponad 40 Punktów Szczepień Powszechnych, uzupełniających sieć dotychczasowych Punktów Szczepień Populacyjnych.

Pozwoli to na przyspieszenie realizacji Narodowego Programu Szczepień. Obecnie w naszym województwie działa ponad 900 punktów szczepień, w których wykonano już łącznie 1 283 013 szczepień, w tym 943 099 pierwszą dawką (stan na 15 kwietnia br.).

 

– Jako samorząd powiatowy staramy się wykonywać trudne zadania z myślą o zdrowiu i życiu naszych mieszkańców. Bardzo się cieszymy, że w powiecie przasnyskim powstał jeden z pierwszych na Mazowszu Punkt Szczepień Powszechnych, dzięki czemu będziemy mogli sprawniej zaszczepić większą liczbę osób, niż zostało to wcześniej przewidziane. Czujemy się wyróżnieni możliwością bycia liderem nowych rozwiązań w walce z koronawirusem – powiedział Krzysztof Bieńkowski, Starosta Przasnyski.

Więcej we wtorkowym (20 kwietnia) wydaniu Kuriera Przasnyskiego.

 

IP, ZPWM, fot. Nadesłane/ MK

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *