sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnaleSzkoły

Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla [ZDJĘCIA]

W środę, 24 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu obyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu w celu wyłonienia na szczeblu powiatowym zwycięzców konkursu promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w obiektach mieszkalnych „czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” organizowanego przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego.

Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, oraz pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa mazowieckiego w celu popularyzacji wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego, kształtowania świadomości na temat niebezpieczeństwa i zagrożeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla oraz utrwalania wiedzy i promocji w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Spośród licznie przesłanych prac komisja wyłoniła zwycięzców w kategorii Praca Plastyczna:Grupa 1- Szkoła Podstawowa: Zuzanna Juszkowska Szkoła Podstawowa w Rostkowie; Grupa 2- Szkoła Ponadpodstawowa: Nie wpłynęły prace; Grupa 3- Dom Pomocy Społecznej: Dom Pomocy Społecznej w Przasnyszu Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS ul. Ruda.
– Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu st.bryg. mgr inż. Waldemar Białczak dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu oraz gratuluje finalistom konkursu awansu do szczebla wojewódzkiego – mówi kpt. Piotr Kuligowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu.

IP, KP PSP
Fot. KP PSP