niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Wypadek motocyklistów w Dębsku. Sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Policja ostrzega

Pomimo apeli o rozsądek, ostrożność i trzeźwość na drodze, wciąż niestety nie brakuje tych, którzy lekceważą wszelkie zasady bezpieczeństwa. W sobotę, o godz. 15.30, na łuku drogi w Dębsku doszło do wypadku z udziałem dwóch kierujących motocyklami. Jeden z nich był pijany a motocykl, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu. Młody mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania motocyklem.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu wypadku, kierujący motocyklem Suzuki, 22-letni mieszkaniec pow. mławskiego, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, przewrócił motocykl na bok i uderzył w jadącego z naprzeciwka motocyklistę. Hondą kierował 31-letni mławianin. Obu motocyklistom udzielono pierwszej pomocy, następnie zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Kierujący hondą motocyklista był trzeźwy, natomiast młody kierowca suzuki miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Motocykl, którym się poruszał, był w złym stanie technicznym – zużyte opony, brak lusterek wstecznych. Nie miał aktualnych badań technicznych, dopuszczających pojazd do ruchu. Nie posiadał aktualnej polisy OC. Jak się ponadto okazało, 22-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Mławska Policja szczegółowo ustala przebieg i przyczyny zdarzenia.

Policja ostrzega – kierowanie motocyklem wymaga dużych umiejętności i doświadczenia oraz wyobraźni i rozsądku, nie mówiąc już o trzeźwości – która jest podstawą na drodze. Policjanci ruchu drogowego zapowiadają wzmożone kontrole kierujących motocyklami, podczas których sprawdzą między innymi stan trzeźwości kierującego, stan techniczny pojazdu oraz uprawnienia do kierowania.

 

IP, KPP, AP