piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Wypadek śmiertelny – pijany kierowca auta uciekł z miejsca, został zatrzymany w trakcie pościgu

 

Szybka reakcja, dobre rozpoznanie terenu i świetna współpraca z lokalną społecznością policjantów z Posterunku Policji w Łysych pozwoliła na zatrzymanie kierowcy forda i jego pasażera, którzy po wypadku drogowym oddalili się z miejsca nie udzielając pomocy 18-letniemu motorowerzyście. Obydwaj byli pijani. Niestety w wyniku zdarzenia nastolatek pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Na miejscu pod nadzorem Prokuratora policjanci pracowali do późnych godzin nocnych, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego wypadku. Apelujemy o odpowiedzialność i rozsądek za ‘’kierownicą”, nasza nieodpowiedzialność i beztroska w tym zakresie może być przyczyną wielu tragedii.

Wczoraj około godziny 16 dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem motoroweru i pojazdu osobowego w miejscowości Białusyn Lasek. Według osoby zgłaszającej wypadek jest poważny, a kierowca i pasażer auta oddalili się z miejsca. Na miejsce skierowano policjantów z Łysych, Myszyńca i ostrołęckiej drogówki.

Ci pierwsi po dotarciu na miejsce zastali poważnie uszkodzone pojazdy i 18-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który był reanimowany. Nie zastano natomiast kierowcy i pasażera forda, który brał udział w zdarzeniu, którzy oddalili się z miejsca nie udzielając ofierze wypadku pomocy.

– Kilka minut później dzięki rysopisowi przekazanemu przez świadka policjanci zatrzymali 51-letniego pasażera auta, natomiast kierowca według przekazanych informacji uciekł pieszo. Natychmiast policjanci podjęli za nim skuteczny pościg. 44-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został zatrzymany kilometr od miejsca wypadku w trakcie wsiadania do innego auta, którym chciał odjechać. Mężczyzna był agresywny, czym zmusił policjantów do użycia środków przymusu bezpośredniego, które przyniosły oczekiwany efekt – mówi podkom. Tomasz Żerański
z KMP w Ostrołęce.

Badanie trzeźwości wykazało, że obydwaj mężczyźni są pijani. U kierowcy alkomat wykazał prawie promil, a u pasażera półtora promila alkoholu. Obydwaj zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Niestety wyniku zderzenia się pojazdów kierujący jednośladem 18-letni mieszkaniec naszego powiatu pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

W celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku policjanci pod nadzorem Prokuratora wyjaśniali po późnych godzin nocnych okoliczności tego zdarzenia. Brał w nich udział także technik kryminalistyki. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

IP, KMP, TŻ, Fot. KMP