sobota, 9 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Wypadek w Wiśniewie, wśród pasażerów troje dzieci

 

Policja ustala przyczyny i przebieg wypadku drogowego, w którym ranny został 7-letni chłopiec. Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 13.40, na drodze krajowej nr 7 w Wiśniewie. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe, w których podróżowały dzieci. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz kontrolę stanu technicznego pojazdów przed planowanym wyjazdem.

Jak wynika z ustaleń na miejscu zdarzenia, kierująca vw passatem , 37-letnia mieszkanka Warszawy, jadąc w kierunku Gdańska, z nieznanych jak na razie przyczyn, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała na wysepkę rozdzielającą pasy ruchu, uszkodziła znaki drogowe i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka osobowym citroenem.
– Kierująca passatem przewoziła w samochodzie 6-letniego syna. Jej i dziecku nic się nie stało. Citroenem kierowała 38-letnia warszawianka, przewoziła troje pasażerów, w tym dwoje dzieci. W wyniku wypadku ranny został 7- letni chłopiec. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Ciechanowie. Kierujący pojazdami byli trzeźwi – mówi Anna Pawłowska, rzecznik prasowy KPP w Mławie.
Trwają szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku, postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja apeluje o maksymalną ostrożność i rozwagę za kierownicą oraz zero tolerancji dla piratów drogowych, agresji na drodze oraz nietrzeźwych za kierownicą. Policjanci przypominają także, by przed każdą, dłuższą trasą sprawdzić stan techniczny pojazdu, by przeciwdziałać niebezpiecznym podczas jazdy usterkom.

IP, KPP, AP
Fot. KPP