Wyposażają szpital tymczasowy w Siedlcach

BSY  scaled
W Siedlcach powstaje szpital tymczasowy, przy jego wyposażaniu pracuje sztab ludzi, ale największego wsparcia udzielają żołnierze 53 batalionu lekkiej piechoty 5 mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Od kilku dni żołnierze siedleckiego batalionu zaangażowani są w prace polegające na wyposażaniu szpitala tymczasowego, który powstaje w budynku dawnego oddziału onkologicznego Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego.
– Przez kilka ostatnich dni żołnierze naszego batalionu uczestniczyli i pomagali przy organizacji szpitala tymczasowego w Siedlcach. Nasze pracy polegają przede wszystkim na odbieraniu sprzętu z Agencji Rezerw Materiałowych, składaniu tego sprzętu, dostarczaniu na oddział i kompletowaniu łóżek, szafek przyłóżkowych, a także innego sprzętu, który jest niezbędny do funkcjonowania oddziału covidowego – mówi por. Andrzej Wąsowski z 53 batalionu lekkiej piechoty 5 MBOT.
Terytorialsi są zaangażowani w walkę z koronawirusem dzień i noc. Pobierają wymazy, prowadzą monitoring osób przebywających na kwarantannie, pomagają w pracach administracyjnych szpitali, RCKiK oraz Sanepidów. Dostarczają posiłki oraz wspierają działalność Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie. Są wszędzie tam gdzie ich pomoc jest potrzebna. Ciężko pracują na zaufanie realizując misję Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ty też możesz zostać jednym z nas!
5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza mimo dużego zaangażowania w działalność przeciwkryzysową, przez cały czas prowadzi rekrutację kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Ochotnicy mogą składać wnioski zarówno osobiście w swoich macierzystych Wojskowych Komendach Uzupełnień jak i przez Internet poprzez platformę ePUAP. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacyjnego można znaleźć na stronie www.wojsko-polskie.pl/5bot/ . Kolejne szkolenie podstawowe, dla osób nie mających dotąd styczności z wojskiem odbędzie się 18 grudnia i kontynuowane będzie podczas ferii zimowych już w nowym roku. Kandydaci, którzy chcieliby razem z terytorialsami angażować się we wsparcie lokalnej społeczności, nieść pomoc i realizować się w roli żołnierza, będą mieli szansę spróbować swoich sił podczas szkoleń podstawowych realizowanych w 5MBOT już od stycznia 2021 roku.

 

IP, ASz

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *