środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

XIV Pielgrzymka piesza do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie. Uczestniczyli w niej przasnyszanie [ZDJĘCIA]

W dniach 26-29 czerwca 2022 roku odbyła się XIV Pielgrzymka piesza do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie. Wyruszyła z Makowa Mazowieckiego. Pielgrzymi w ekstremalnych warunkach, podczas niemiłosiernego upału pokonali pieszo 150 kilometrów.

Każdy z Pątników do Maryi Gietrzwałdzkiej zaniósł w sercu swoje intencje.
Tegorocznej Pielgrzymki, jak i w zeszłym roku przewodnikiem i opiekunem duchowym był przasnyszanin ksiądz Rafał Kabelis z parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim. Pielgrzymi maszerowali z wizerunkiem Św. Andrzeja Boboli i jego mottem życiowym „moja wiara prowadzi do zbawienia”. W trzecim dniu pielgrzymowania z Janowca Kościelnego do Narodowa pielgrzymował także ojciec oblat Paweł Pilarczy z Kanady, który przebywa na urlopie w Polsce. Pielgrzymował wraz z kolegą, nowo wyświęconym ojcem Mateuszem, ze zgromadzenia oblatów, który bezpośrednio z pielgrzymki wyjechał na placówkę do Sandomierza.
Pielgrzymka zakończyła się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, po której Pielgrzymi spożyli ostatnią wspólną pielgrzymkową kolację.
Przez pierwsze 3 lata Andrzej Michalski do Gietrzwałdu wędrował sam. Następnie wpadła na pomysł „męskiego wędrowania”, by teraz na szlak wędrowania mogły wyruszyć także kobiety. Organizatorami tegorocznej pielgrzymki był wspominany Andrzej Michalski oraz Ryszard Żychnowski.

IP, Jarosław Stanisław Włodarczyk
Fot. Nadesłane JSW