poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleria

XVIII Rajd „Odjazdowy Bibliotekarz 2021” [GALERIA]

 

Aktywne lato z biblioteką trwa. W sobotę 3 lipca pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu wraz ze swoimi Czytelnikami wybrali się na 8 rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Już na starcie była możliwość wygranej w loterii przygotowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną, a także skorzystania z akcji bookcrossingowej „Uwolnij książkę”. W tym roku odwiedziliśmy Chojnowo (oddalone od Przasnysza o ok. 8 km). Aktywne spędzanie czasu wśród książek, historii regionu przyciągnęło na rajd dzieci i dorosłych.

Uczestnicy ruszyli w drogę do Rostkowa za przewodnikiem Panem Leszkiem Czaplickim. Tam czekał na nas krótki odpoczynek połączony ze zwiedzaniem miejscowości, w której urodził się św. Stanisław Kostka. Na mecie – w Chojnowie mieliśmy okazję zwiedzić zabytkowy dwór z XIX w., czekał na nas ciepły posiłek. Na zakończenie dzieci otrzymały nagrody za udział w rajdzie. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród niespodzianek przygotowanych przez Filię nr 1.

– 42 osoby wzięły aktywny udział w wydarzeniu. Pogoda jak co roku nam dopisała, świeciło słońce, wiał lekki wiatr i chociaż w drodze powrotnej padał lekki, orzeźwiający deszczyk to nie przeszkodziło nam to w rajdzie. Serdeczne podziękowania dla Biblioteki Pedagogicznej, Pani Małgorzaty Brzezińskiej, Pana Leszka Czaplickiego i wszystkich uczestników za pomoc i współpracę! – mówią uczestnicy XVIII Rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz 2021”.

IP, MBP, Fot. MBP