środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z region. Kolejny śmiertelny wypadek. Nie żyje 68 – letnia kobieta

Do późnych godzin popołudniowych w czwartek 23 czerwca policjanci z ostrołęckiej drogówki pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego, który miał miejsce na ul. Witosa w Ostrołęce. Niestety w jego wyniku śmierć poniosła 68 – letnia mieszkanka Ostrołęki. Apelujemy do kierowców, pieszych oraz rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.

Informacja o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i rowerzystki trafiła na stanowisko kierowania ostrołęckiej komendy policji wczoraj około godziny 13. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący ciężarowym manem wraz z przyczepą 34 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego wykonując na zielonym świetle z ul. Traugutta manewr skrętu w prawo w ul. Witosa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 68 – letniej rowerzystce, która wjechała na ścieżkę rowerową również na zielonym świetle.

Niestety w wyniku potracenia starsza mieszkanka Ostrołęki poniosła śmierć na miejscu.

Mundurowi do późnych godzin popołudniowych wykonywali pod nadzorem prokuratora szereg czynności procesowych skierowanych na dokładne wyjaśnienie tego wypadku. W czynnościach brał także udział technik kryminalistyki. Ciężarowy man wraz z przyczepą został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Kierowcy ciężarówki zostało zatrzymane prawo jazdy.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

IP, KMO