niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. 3 nietrzeźwych kierujących zatrzymali makowscy policjanci

Policja apeluje, ostrzega, a mimo to na drogach dalej pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy. Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali makowscy policjanci w ciągu minionego weekendu. Zatrzymani mieli od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie. Zatrzymane dwie kobiety oraz jeden mężczyzna stracili prawa jazdy.

26 lutego o godz. 11:00 na ul. Mazowieckiej doszło do kolizji drogowej. Kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki VW Golf. Okazało się, że 42 – letni kierowca opla, mieszkaniec Makowa Maz. był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia około godz. 17:00 dyżurny otrzymał informację, że od Przasnysza w kierunku Makowa Mazowieckiego jedzie opel „wężykiem”. Policjanci auto zatrzymali do kontroli drogowej w Węgrzynowie. Okazało się, że 38 – letnia kobieta, mieszkanka Makowa Mazowieckiego, kierowała będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie.

27 lutego o godz. 9:20 w Płoniawach policjanci ruchu drogowego zauważyli, że kierująca peugeotem nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kiedy zatrzymali auto do kontroli drogowej okazało się, że kobieta, 30 – letnia kierująca, mieszkanka gminy Płoniawy jest również pod działaniem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

IP, KPP