piątek, 22 września, 2023
AktualnościNa sygnale

Z regionu. 82-latek stracił pieniądze, bo myślał że inwestuje w akcje

To kolejny przypadek oszustwa internetowego na terenie powiatu makowskiego. Tym razem 82 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego chciał zainwestować w akcje, niestety stracił pieniądze.
Oszustwa internetowe to nic nowego. Pomimo licznych apeli okazuje się, że metody te są nadal skuteczne i jest ich coraz to więcej. Tym razem swoje oszczędności stracił 82 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Kiedy zorientował się, że został oszukany zgłosił sprawę na policję.

Oszukany senior przeglądał strony internetowe i na jednej z nich zobaczył informację o inwestowaniu w akcje i szybkim zarobku. Zainteresował się klikając w ikonę, a następnie wpisał swój numer telefonu. Po tym zadzwonił do niego fałszywy „doradca finansowy” mówiący z akcentem wschodnim. Kiedy mężczyzna zdecydował się na inwestycje wpłacił na podane konto 1000 złotych. Oferowały zysk z inwestycji miał wynieść 12 000 złotych. Oszust podający się za doradcę finansowego tak zmanipulował 82 – latka, że pod pretekstem pomocy w inwestycji senior zainstalował aplikację oprogramowania do obsługi zdalnego pulpitu. Przekazał również swoje dane. Kiedy zorientował się, że został oszukany zgłosił sprawę na policję.

IP, KPP