niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Blisko trzykrotnie przekroczył prędkość. W pobliżu byli policjanci z mazowieckiej grupy Speed, którzy przerwali szaleńczą jazdę motocyklisty

Funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy SPEED po raz kolejny byli we właściwym miejscu i właściwym czasie. Tym razem udaremnili niebezpieczną jazdę motocykliście, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością prawie 140 km/h. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Został mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze poruszając się nieoznakowanym wideorejstratorem zauważyli w m. Kierzek szybko jadące suzuki. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca jednośladu w obszarze zabudowanym prawie trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Przy ograniczeniu do 50 km/h poruszał się 139,5 km/h. Policjanci przerwali niebezpieczną jego szybką jazdę zatrzymując go do kontroli zanim nieodpowiedzialny motocyklista doprowadził do kolejnej tragedii na drodze.

Kierowcą motocykla okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. W związku z rażącym przekroczeniem prędkości funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a do jego konta kierowcy zostało dopisanych 10 punktów karnych.

IP, KPP