środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Z regionu. Dwa skuteczne pościgi policjantów za pijanymi kierowcami

Tylko podczas minionego weekendu mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zmuszeni zostali do podjęcia dwóch pościgów za niebezpiecznymi kierowcami, którzy po popełnieniu wykroczeń w ruchu drogowym nie zatrzymali się do policyjnej kontroli. Szybko okazało się, że decyzja o zatrzymaniu pojazdów była strzałem w 10, obydwaj bezmyślni kierowcy byli pod wpływem alkoholu, dodatkowo jeden z nich nie miał prawa jazdy!

Ostrołęccy policjanci 24 godziny na dobę są obecni na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tylko podczas minionego weekendy prowadzili dwa policyjne pościgi, które zakończyły się udaremnieniem jazdy nieodpowiedzialnym kierowcom.

W minioną sobotę policjanci z ostrołęckiej drogówki zauważyli szybko jadące na terenie Ostrołęki audi. Pomiar jego prędkości wykazał, że jego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 31 km. W związku z powyższym mundurowi dali kierowcy jasne sygnały do zatrzymania. Jednak kierowca audi je zignorował i zaczął uciekać, mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Po kilkuset metrach „uciekinier” zjechał w drogę gruntową, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po około 100 metrach został zatrzymany przez policjanta ostrołęckiej drogówki. Bezmyślnym kierowcą okazał się 27 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Sprawdzenie jego osoby w policyjnej bazie danych szybko wskazało prawdopodobną przyczynę jego ucieczki, mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, poza tym znajdował się pod wpływem alkoholu.

Drugi policyjny pościg w minioną sobotę o godzinie 4 rano. Dbający o bezpieczeństwo na terenie Ostrołęki policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego na ul. Ostrowskiej zauważyli audi a6, którego kierowca podjął manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych.

W tym przypadku również kierowca audi zamiast zastosować się do wyraźnych sygnał do zatrzymania wydanych przez umundurowanych policjantów rozpoczął ucieczkę, również szybko został zatrzymany. Okazał się nim 23 – letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Dalsze policyjne czynności wykazały, że jego również nie powinno być na drodze w roli kierowcy, ponieważ alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Bezmyślnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Niebawem obydwaj nieodpowiedzialnych kierowców czekają surowe konsekwencję karne i finansowe.

 

IP, KMP