niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Dzielnicowi zatrzymali kierującego. Był nietrzeźwy, poszukiwany i z zakazem

 

Dzielnicowi z Makowa Mazowieckiego zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem. 35 – letni makowianin posiadał również aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

24 maja około godz. 14:00 dzielnicowi z Makowa Mazowieckiego – mł. asp. Piotr Mamiński oraz sierż. Katarzyna Pstrągowska na ul. Dunaj zauważyli renault. Z uwagi na dobre rozpoznanie w swoich rejonach, wiedzieli że kierujący był już zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu. Kiedy zatrzymali auto do kontroli drogowej okazało się, że 35 – letni kierujący, mieszkaniec Makowa Mazowieckiego, był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1 promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo 35 – letni makowianin posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami. Podczas kolejnych czynności okazało się, że mężczyzna był również poszukiwany przez sąd do odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności.

Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu. Jazda na „podwójnym gazie” zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to igranie z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

IP, KPP