niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Groził sąsiadce maczetą. Został szybko obezwładniony przez policjantów

Skuteczna akcja wywiadowców z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który trzymając w ręku maczetę dobijał się do drzwi mieszkania i groził przebywającej tam kobiecie pozbawieniem życia. Podczas zatrzymania mężczyzna skierował swoja agresję wobec interweniujących policjantów – po kilkudziesięciu sekundach był już obezwładniony. Usłyszał już zarzuty, niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem.
W miniony piątek o godzinie 3 w nocy dyżurny ostrołęckiej policji odebrał poważne zgłoszenie. Mieszkanka Ostrołęki zaalarmowała, że do jej mieszkania dobija się pijany mężczyzna trzymający w ręce maczetę, kobieta była przestraszona. Dodała także, że agresor kierował wobec kobiety groźby pozbawienia życia. W związku z powyższym służba dyżurna skierowała na miejsce będące najbliżej policyjne patrole.

Jako pierwsi już po chwili na miejscu zdarzenia byli wywiadowcy z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego, którzy natychmiast przystąpili do interwencji. W jej trakcie zauważyli mężczyznę, który szedł w ich kierunku trzymając w ręce maczetę. W związku z tym, że agresor nie reagował na polecenia odłożenia niebezpiecznego przedmiotu policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego adekwatnych do sytuacji, które przyniosły oczekiwany efekt. Po kilkudziesięciu sekundach mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Ostatecznie krewki ostrołęczanin został osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także niebezpieczny przedmiot.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 43 – letniemu mieszkańcowi Ostrołęki zarzut dotyczący gróźb karalnych. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

IP, KMP