piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Kolejne oszustwo na „córkę”

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce wraz z Komendą Miejską Policji prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie wyłudzenia kilkudziesięciu tysięcy złotych metodą „na córkę”.

Do zdarzenia doszło 20 lipca 2022 r. w Ostrołęce. Nieznana kobieta zadzwoniła na telefon stacjonarny 93 – letniej Czesławy K., podając się za jej córkę. Po krótkiej rozmowie powiedziała pokrzywdzonej, że pilnie potrzebuje pieniędzy na spłatę zadłużenia bankowego. Aktualnie przebywa w Banku w Dąbrowie Górniczej i w związku z zadłużeniem ma zablokowane konto bankowe. Oznajmiła, że po pieniądze na spłatę zadłużenia do Czesławy K. przyjdzie jej kolega. Pokrzywdzona zebrała pieniądze, które miała w mieszkaniu, tj. około 80.000zł i przekazała je w reklamówce rzekomemu koledze. Niestety okazało się, że jej córka nie potrzebuje żadnej finansowej, a kobieta podająca się za córkę Czesławy K. jest oszustką.

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce pod nadzorem Prokuratury prowadzi czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa i pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej.

 

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce po raz kolejny zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Ostrołęki oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za osoby najbliższe: córkę, wnuczka, wnuczkę, innych kuzynów, czy funkcjonariuszy policji lub innych służb, którzy proszą o przekazanie pieniędzy lub informują o prowadzonych akcjach policyjnych. Przypominamy, że żaden prawdziwy policjant czy funkcjonariusz innych służb nie ma prawa żądać od nas wydania pieniędzy. Członkom rodzin seniorów przypominamy, by uczulić dziadka czy babcię na tego typu sytuacje, by informować ich o zagrożeniach płynących ze strony oszustów.

 

IP, PRO