środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Kryminalni zlikwidowali uprawę konopi. Zatrzymano ojca i syna

Policjanci z wydziału kryminalnego, na podstawie prowadzonych ustaleń, ujawnili i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Odnaleźli także gotowy do sprzedaży susz. Wartość rynkową nielegalnego towaru oszacowano na ponad 40 tys. zł. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców pow. mławskiego – ojca i syna. Obu zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do likwidacji uprawy oraz zatrzymania obu podejrzanych mężczyzn doszło w tym tygodniu na terenie jednej z gmin pow. mławskiego. Podczas prowadzonego przeszukania na terenie gospodarstwa, w piwnicy domu policjanci odnaleźli namiot wyposażony w aparaturę do hodowli konopi oraz zerwane i odłożone do kartonu rośliny. W pomieszczeniach gospodarczych kryminalni odnaleźli drugi namiot z takim samym wyposażeniem, kilka doniczek z sadzonkami oraz zerwane i składowane do ususzenia rośliny.

Podczas przeszukania zabezpieczono także gotowy do sprzedaży susz konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali podejrzanych o uprawę oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających 45-leniego mieszkańca pow. mławskiego oraz jego 17-letniego syna. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

IP, KPP