środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Nietrzeźwy motocyklista bez uprawnień uciekał przed policjantami

24-latek kierujący motocyklem zignorował wezwania ciechanowskich policjantów do zatrzymania się, a uciekając stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Szybko okazało się, że powodem był brak uprawnień do kierowania i jazda w stanie nietrzeźwości.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy podczas służby w miejscowości Sońsk zauważyli mężczyznę kierującego motocyklem, który na widok radiowozu zaczął gwałtownie przyspieszać. Mundurowi postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej, ale ten zaczął uciekać i wyprzedzać inne pojazdy w miejscach niedozwolonych. Mężczyzna swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – m.in. wyprzedzał na skrzyżowaniu, wyjeżdżał na łukach drogi na przeciwległy pas ruchu zmuszając pojazdy do zjeżdżania do krawędzi jezdni. W miejscowości Komory Błotne kierujący motocyklem stracił panowanie nad nim i wywrócił go, po czym podniósł motocykl i próbował dalej uciekać. Wówczas został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości 24-letniego mieszkańca Ciechanowa wykazało, że miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci ustalili też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. Dodatkowo motocykl nie był dopuszczony do ruchu pojazdów.

Teraz 24-latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie – nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli, ale także za wykroczenia drogowe, których się dopuścił podczas ucieczki. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

IP, KPP