niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

Blisko promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez makowskich policjantów rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Policjanci ruchu drogowego makowskiej policji 31 stycznia 2022 roku około godz. 16:30 w miejscowości Malechy zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej. Podczas kontroli okazało się, że 65 – letni rowerzysta był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

IP, KPP