piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Okradli auto, a potem je zdemolowali

Szybkie działanie policjantów z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego w połączeniu z właściwą reakcją osoby postronnej pozwoliło na zatrzymanie dwóch młodych mężczyzny, którzy najpierw włamali się do zaparkowanego mercedesa i ukradli z niego radio, a na koniec je zdemolowali. Podejrzani o te przestępstwo dwaj ostrołęczanie zostali zatrzymani po krótkim pościgu.

W miniony czwartek kwadrans przed godziną 23 dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące niszczenia osobowego mercedesa. Zgłaszający słyszał, jak sprawcy wybijają szyby w pojeździe. Pod podanym adresem po niespełna minucie byli już policjanci z ostrołęckiej „patrolówki”, którzy w rejonie zgłoszenia zauważyli młodych mężczyzn. Jednak ci na widok mundurowych zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli za nimi w pościg.

Po kilkudziesięciu metrach jeden z mężczyzn został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna w trakcie ucieczki odrzucił reklamówkę, w której znajdowały się tablice rejestracyjne i wyrwany panel od radia samochodowego. Oba przedmioty pochodziły od mercedesa. Drugi natomiast został zatrzymany po kilku minutach przez policyjnych wywiadowców.

Wandalami okazali się dwaj mieszkańcy Ostrołęki (22 i 28 lat). Zostali oni zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W miniony piątek przedstawiono im zarzuty dotyczący kradzieży z włamaniem oraz niszczenia mienia do których się przyznali. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

IP, KMP