niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Opłacił przejazd rodziny z dziećmi, z Ukrainy do Polski, został oszukany. Policja ostrzega

Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie oszustwa. Obywatel Ukrainy, mieszkający w Mławie, próbował ewakuować rodzinę z trójką dzieci z terenu Ukrainy. Znalazł ogłoszenie w Internecie, skontaktował się z firmą przewozową, przelał wpłatę. Jego bliscy czekali spakowani na transport, który nigdy się nie pojawił.

Mławska Policja ostrzega przed niesprawdzonymi ogłoszeniami, dotyczącymi transportu uchodźców z Ukrainy do Polski. Bywa, że osoby oferujące taki przewóz żądają wysokich opłat, z koniecznością natychmiastowego przelewu. W ten sposób działają także oszuści, którzy jak widać, wykorzystują ludzką tragedię. Przekonał się o tym mieszkający w Mławie obywatel Ukrainy. Chciał pomóc swoim bliskim i ewakuować z terenu Ukrainy kobietę z trójką dzieci. Znalazł ogłoszenie w języku ukraińskim. Otrzymał zapewnienie, że przewoźnik zabierze oczekujących na transport za kilka godzin. Mężczyzna przelał pieniądze na podane konto. Gdy to zrobił, osoba podająca się za właściciela firmy przestała odbierać jego telefony. Oczekiwany transport nigdy nie dojechał. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Mławska Policja apeluje, by organizując pomoc, sprawdzać wiarygodność przewoźników. Oszuści i przestępcy potrafią wykorzystać każdą sytuację, nawet tak wielką tragedię.

IP, KPP