środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Pijana matka opiekowała się dzieckiem. Miała 1,5 promila

W ostatnim czasie ostrołęccy policjanci odebrali kilka zgłoszeń dotyczących opieki nad dziećmi przez rodziców będących pod wpływem alkoholu. Ostatnia tego typu interwencja miała miejsce wczoraj, gdzie pijana matka w towarzystwie dwóch również pijanych kompanów opiekowała się niespełna 2 – letnim dzieckiem. Ze wszystkich interwencji sporządzona została dokumentacja, która trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Apelujemy także do mieszkańców on właściwą reakcję w przypadku tego typu sytuacji.

Niestety niektórzy rodzice w ostatnim czasie postanowili być może wziąć „urlop” od właściwej opieki nad swoimi dziećmi. Na przestrzeni ostatnich dni otrzymaliśmy właśnie trzy potwierdzone sygnały dotyczące opieki nad dziećmi przez rodziców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Ostatnie tego typu zdarzenie miało miejsce wczoraj na terenie Ostrołęki.

Mundurowi z ostrołęckiego Wydziału Prewencji ustalili, że w jednym z mieszkań nietrzeźwa matka może opiekować się małym dzieckiem

Po dojechaniu na miejsce mundurowi zastali 30 – letnią kobietę, dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat oraz niespełna 2 letnią dziewczynkę. Badanie alkomatem wykazało, że matka dziecka ma w swoim organizmie prawie 1,5 promila, natomiast jej kompani blisko 2 promile alkoholu.

W związku z powyższym po kontakcie z pracownikiem MOPR podjęto decyzję o tym, że dziecko zostanie przekazane pod opiekę trzeźwemu członkowi rodziny, który zobowiązał się dziewczynką zaopiekować.

Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie oraz ocena sytuacji opiekuńczej tej rodziny.

IP, KMP