piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Podbiegł do 79 – letniego mężczyzny, który wyszedł z banku i ukradł mu pieniądze. Został zatrzymany

Niespełna godzina wystarczyła ostrołęckim policjantom, aby zatrzymać mężczyznę, który jest podejrzewany o kradzież zuchwałą na seniorze, który po pobraniu gotówki wyszedł z jednego z banków zlokalizowanych na terenie Ostrołęki. Tak szybkie zatrzymanie było możliwe dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu i ścisłej współpracy policjantów z dwóch ostrołęckich wydziałów: kryminalnego i patrolowego.

W trakcie działań funkcjonariusze podjęli decyzję o wyważeniu drzwi mieszkania, w którym ukrywał się podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna. Agresor usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa dotyczącej kradzieży zuchwałej za którą grozi nawet 8 lat więzienia.

W miniony czwartek do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło poważne zgłoszenie. Osoba zgłaszająca zawiadomiła, że mężczyzna „napadł” na seniora, który wyszedł z banku.

Na miejscu już po chwili byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Według wstępnych ustaleń mężczyzna w średnim wieku podszedł do 79 – letniego mieszkańca Ostrołęki, gdy ten opuścił placówkę bankową, a następnie wyjął mu z kieszeni pieniądze. Po zdarzeniu sprawca uciekł.

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli czynności skierowane na zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa. Komunikat wraz z rysopisem sprawcy już po kilku minutach został przekazany do wszystkich policyjnych patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki.

Policjanci po zaledwie kilkunastu minutach poszukiwań wytypowali tożsamość sprawcy i miejsce w którym może przebywać. Akcja zatrzymania miała miejsce w jednym z mieszkań przy ul. Goworowskiej w Ostrołęce i była prowadzona przez policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego i patrolowego.

Pomimo wielokrotnego pukania nikt nie otwierał drzwi mieszkania. Dlatego słysząc odgłosy przebywających w środku mężczyzn policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi o czym poinformowali osoby.

Zaledwie kilka sekund przed przystąpieniem do wyważeniem jeden z mężczyzn zachował przytomność umysłu i otworzył zamek. Po kilkunastu sekundach mężczyźni byli obezwładnieni. Łącznie w mieszkaniu zatrzymano trzech mężczyzn. Ostatecznie trafili oni do policyjnego aresztu.

W piątek wykonywane z nimi były dalsze czynności procesowe, w których ustalono, że sprawcą tego zdarzenia jest 45 – letni mieszkaniec Ostrołęki. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży zuchwałej. Przestępstwo te jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali także część skradzionej gotówki.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.

 

IP, KMP