piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Podejrzany o kradzież z włamaniem jest już w „rękach” policjantów

Dobre rozpoznanie terenu oraz profesjonalnie zorganizowane działania ostrołęckich dzielnicowych i policjantów z Kadzidła pozwoliło na zatrzymanie zaledwie kilkanaście godzin po zdarzeniu podejrzewanego o kradzież z włamaniem w Kadzidle. Łup sprawcy to ponad 3000 zł. Podczas akcji policjanci odzyskali także skradzione mienie.

Wzorowy przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi komórkami komendy policji, dobra współpraca ze społeczeństwem i świetne rozpoznanie podległego terenu służbowego to klucz do skutecznych policyjnych działań.

Wszystkimi tymi cechami wykazali się ostrołęccy dzielnicowi i policjanci z posterunku policji w Kadzidle.

Wczoraj nad ranem dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do kiosku w Kadzidle. Łupem sprawcy padły papierosy o łącznej kwocie około 3 tysięcy złotych. Ustalono, że do zdarzenia doszło o godzinie 3 w nocy.

Sprawą zajęli się policjanci z posterunku policji w Kadzidle i ostrołęccy dzielnicowi. Dzięki ich determinacji szybko ustalono tożsamość mężczyzny podejrzewanego o te przestępstwo. Dzięki dobremu przepływowi informacji na temat zdarzenia wczoraj popołudniu dzielnicowy z ostrołęckiej komendy na jednej z ulic Ostrołęki zatrzymali 41 – letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego podejrzewanego o te włamanie.

Podczas działań dzielnicowy odzyskali także torbę, w której znajdowały się skradzione papierosy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży do którego się przyznał.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo te jest zagrożone karą nawet do 10 lat.

IP, KMP