środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, na zakazie, który przewoził pasażera także będącego pod wpływem alkoholu

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu oraz wbrew sądowemu zakazowi. Ponadto zatrzymany mężczyzna przewoził pasażera, który także był nietrzeźwy. Informację o nietrzeźwym kierowcy otrzymaliśmy od mieszkanki pow. ciechanowskiego.

W środę 3 sierpnia kilka minut po godzinie 17 na ulicy Płońskiej w Ciechanowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego wraz z pasażerem motorowerem. Jednośladem kierował 36-letni mieszkaniec Ciechanowa. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo 36-latek kierował wbrew wydanemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów. Ponadto okazało się, że pasażer jadący motorowerem także był pod wpływem alkoholu – w jego przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu mężczyźnie dalszą jazdę motorowerem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej. Informację o motorowerzyście, który porusza się ul. Płońską i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy otrzymaliśmy od mieszkanki pow. ciechanowskiego. Dzięki jej reakcji z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierowca, który stwarzał ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

36-letni mieszkaniec Ciechanowa poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Ponadto mężczyzna odpowie za przewożenie motorowerem nietrzeźwego pasażera, co stanowi wykroczenie drogowe.

IP, KPP