niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Poszukiwany nie zdołał ukryć się przed policjantami

Jeszcze dziś trafi do Zakładu Karnego 36 – mężczyzna, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, miał do odbycia blisko 2 lat pozbawienia wolności. Skuteczna akcja jego zatrzymania była możliwa dzięki dobremu rozpoznaniu policjantów z posterunku policji w Łysych.

Jednym z ważnych działań policji jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, tak, aby takie osoby nie uniknęły odpowiedzialności karnej. Te czynności są realizowane niemal przez wszystkich funkcjonariuszy ostrołęckiej komendy policji, którzy każdego roku zatrzymują kilkadziesiąt tego rodzaju osób.

Wczoraj policjanci z posterunku policji w Łysych ustalili, że na terenie tej gminy przebywa mężczyzna, który jest poszukiwany do odbycia kary prawie 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili miejsce jego przebywania, zatrzymanie zaplanowano na terenie gm. Łyse. Po zauważeniu mężczyzny, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego funkcjonariusze przystąpili do jego zatrzymania.

36 – letni poszukiwany był kompletnie zaskoczony szybką akcją policjantów, przewieziono go do komendy i osadzono w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś zostanie on doprowadzony do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie najbliższe kilkanaście miesięcy.

IP, KPP