piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Potrącenie rowerzystki. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

W czwartek, 23 czerwca doszło do kolejnego potrącenia rowerzystki poruszającej się po ścieżce dla rowerów. Apelujemy do kierowców o daleko idącą ostrożność podczas zbliżania się do przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych.

 

Pieszych prosimy o dokładne rozglądanie się (pomimo pierwszeństwa), czy wejście na jezdnie, czy też przejazd ścieżką rowerowo odbędą się w sposób bezpieczny. Piesi i rowerzyści dla swojego bezpieczeństwa powinni pamiętać o jeszcze jednej niezwykłej ważnej rzeczy: nawet najbardziej nowoczesny samochód nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu.

O godzinie 16:10 dyżurny ostrołęckich policjantów przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki. Przybyli na miejsce mundurowi z ostrołęckiej drogówki potwierdzili zgłoszenie. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem 86 – letni ostrołęczanin zjeżdżając z ronda w ul. Dobrzańskiego potrącił jadącą droga dla rowerów 71 – letnią rowerzystkę. W wyniku zdarzenia kobieta została zabrana do szpitala. Seniorowi za spowodowanie zdarzenia drogowego zostały zatrzymane prawo jazdy.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

IP, KPP