środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Z regionu. Potrącenie rowerzysty. Kierowca auta stracił prawo jazdy

Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w wyniku potrącenia rowerzysty do którego doszło wczoraj na oznakowanym przejściu dla pieszych w Ostrołęce na tzw. obwodnicy. Policjanci kierowcy audi zatrzymali prawo jazdy. Apelujemy do miłośników dwóch kółek i kierowców samochodów o ostrożność i kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania.

 

Kierowcy dojeżdżając do przejść dla pieszych powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość, aby upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi. Natomiast rowerzyści zbliżając się do przejścia dla pieszych za każdym razem powinni zejść z roweru i go przeprowadzić. Takie zachowanie pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kierowcom, jak i miłośnikom jednośladów.

 

Dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty przez kierowcę audi na oznakowanym przejściu dla pieszych w Ostrołęce na ul. Bohaterów Warszawy.

Na miejscu już po chwili byli ostrołęccy policjanci oraz służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że rowerzysta przed przejściem zsiadł z roweru, jednak gdy jadąca pasem zewnętrznym się zatrzymała, aby ustąpić mu pierwszeństwa kierowca jednośladu wsiadł na rower i wjechał na przejście. Wtedy został potrącony przez audi, które poruszało się wewnętrznym pasem ruchu. Kierowcą auta był 40 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

W wyniku zdarzenia 41 – letni rowerzysta został z obrażeniami ciała zabrany do szpitala, obydwaj uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali kierowcy audi prawo jazdy.

Policjanci z ostrołęckiej drogówki do późnych godzin popołudniowych pracowali na miejscu wypadku, aby jak najdokładniej wyjaśnić jego okoliczności.

IP, KPP