niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Z regionu. Potrącił rowerem pieszych. Nie uniknął odpowiedzialności

 

1700 zł mandatem został ukarany rowerzysta, który w minioną sobotę wjechał w grupę pieszych. Okazał się nim 46 – letni mieszkaniec Ostrołęki. Apelujemy do rowerzystów o rozwagę i odpowiedzialności. Przypominamy, że poza małymi wyjątkami istnieje zakaz poruszania się rowerzystów po chodnikach!

Ostrołęccy policjanci prowadzili działania skierowane na ustalenie rowerzysty, który w sobotni wieczór potrącił na chodniku grupę pieszych. W wyniku zdarzenie 2,5 letnia dziewczyna trafiła do szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń ciała.

W trakcie policyjnych działań okazało się, że komunikat prasowy ostrołęckich policjantów w lokalnych mediach w dużym stopniu pomógł w szybkim ustaleniu tożsamości kierowcy jednośladu. Mężczyzna zachował się odpowiedzialnie i po przeczytaniu artykułu o zdarzeniu w lokalnych mediach sam około godziny 10:30 zgłosił się do dyżurnego ostrołęckiej komendy policji i przyznał się do spowodowania zdarzenia drogowego.

Okazał się nim 46 – letni mieszkaniec Ostrołęki. Z uwagi na fakt, że dziecko nie odniosło poważnych obrażeń to całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. W związku z powyższym mężczyzna został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 1700 złotych.

IP, KMP