środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaNa sygnale

Z regionu. Tragedia w Sawicy, nie żyją trzy osoby. Auto wpadło do rzeki [ZDJĘCIA]

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek, 22 czerwca kilkanaście minut przed godz. 22:00. Ze wstępnych informacji, jakie dotarły do służb, wiadomo było, że osobówka jadąca na trasie Witówko – Szczytno wpadła do rzeki. Trzy osoby nie żyją – dwóch mężczyzn i kobieta. Byli  to mieszkańcy powiatu szczycieńskiego, w wieku około 30-40 lat.

Na miejscu tragedii pracowała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z olsztyńskiej straży. Przeszukiwała ona rzekę i pobliski teren.

 

– Trwają czynności, tyle na razie mogę powiedzieć – mówiła sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. – Ustalamy przyczynę i wszystkie okoliczności tej tragedii – dodaje.

Policyjni technicy zabezpieczali ślady. Na miejscu tragedii był obecny też prokurator. Ratownicy pracujący na miejscu tragedii w okolicy Sawicy odnaleźli czwartą osobę uczestniczącą w wypadku – to około 30-40-letni mężczyzna. Jak potwierdziły nam służby prasowe KP PSP w Szczytnie, mężczyzna żyje. Trafił pod opiekę medyków. Ratownicy odnaleźli go w szuwarach, około 300 metrów od wypadku.

IP, Tygodnik Szczytno